12-latka z Olkusza miała ponad promil alkoholu w organizmie

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Olkuszu trafi niebawem sprawa dotycząca dwóch dziewcząt w wieku 12 oraz 15 lat, które spożywały alkohol w parku przy. ul. Mickiewicza w Olkuszu. Młodsza z nich miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 26 października przed godziną 21:00. To właśnie wtedy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zauważyli grupę młodych osób, która na ich widok zaczęła uciekać. Okazało się, że wśród nich były dwie nastoletnie dziewczyny w wieku 12 oraz 15 lat. Jako, że podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od nich woń alkoholu, to zdecydowali się przeprowadzić badanie stanu trzeźwości. To wykazało z kolei, że 12-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie, a jej starsza koleżanka 0,36 promila.

Nieletnie zostały przekazane pod opiekę rodziców, a sprawa trafiła na Policję. Zachowanie nastolatek stanowiło bowiem przejaw demoralizacji i zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich sprawa ta trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, gdzie obie dziewczyny będą musiały się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Sąd zadecyduje bowiem jakie środki wychowawcze zostaną wobec nich zastosowane. Przy okazji kryminalni przypominają, że alkohol mogą spożywać tylko i wyłącznie osoby dorosłe.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *