110 km/h pociągiem z Olkusza do Bukowna już niebawem!

     Trwa modernizacja torów kolejowych na odcinku z Olkusza do Bukowna. Prace potrwają mniej więcej do połowy 2018 roku, ale jest z pewnością na co czekać. Po zakończeniu remontu na wspomnianym odcinku kolej będzie mogła poruszać się z prędkością 110 km/h. Przypominamy, że dotychczas średnia prędkość wynosiła tam jedynie ok. 40 km/h.

DSC 0022 - 110 km/h pociągiem z Olkusza do Bukowna już niebawem!

     To jednak nie koniec kolejowych inwestycji na terenie ziemi olkuskiej. Już w przyszłym roku rozpoczną się prace związane z modernizacją odcinka z Chrasznicy do Jaroszowca. Na tory przebiegające przez nasz powiat PKP PLK wyda łącznie ok. 100 milinów złotych. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał także pod koniec wakacji program inwestycyjny na modernizację Drogi Krajowej nr 94 w Olkuszu. Inwestycja warta kolejne ok. 100 mln zł. obejmie przebudowę skrzyżowań, wzmocnienie nawierzchni, postawienie ekranów akustycznych i nowych ciągów pieszo-rowerowych.

DSC 0014 - 110 km/h pociągiem z Olkusza do Bukowna już niebawem!

    To dobrze, że w naszym mieście wreszcie zaczynają się tak bardzo przecież potrzebne od wielu lat remonty. Co prawda trwające prace nie rozwiążą problemów komunikacyjnych Olkusza, ale na pewno jest to krok w dobrą stronę. Pociąg poruszający się z prędkością 110 km/h trasę z Olkusza do Bukowna pokonywać będzie mógł nawet w ok. 6 minut. Takie rozwiązanie stanowić będzie prawdziwą alternatywę dla autobusów, które, choć kursują częściej, przemierzają tę trasę w czasie kilka razy dłuższym. Ziemia olkuska zyska więc pierwszy odcinek kolejowy na miarę naszych czasów. Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że to dobry znak i w niedalekiej przyszłości doczekamy się takiej kolei na trasie do Krakowa i Katowic.

DSC 0012 - 110 km/h pociągiem z Olkusza do Bukowna już niebawem!

zdjęcia: Mateusz Łebek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *