100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

5 października świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz, a mianowicie 100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Na miejscu zjawili się liczni goście, w tym przedstawiciele władz miejskich i duchowieństwa.

DSCF4201 - 100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

Zebraną społeczność powitała Dyrektor MOK Beata Soboń. Przypomniała ona również historię orkiestry, która gra dla nas od stu lat, dodając splendoru uroczystościom miejskim, powiatowym czy kościelnym. Początkowo jako Orkiestra Dęta Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych, a od blisko 20 lat jako Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, podlegająca organizacyjnie Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył jubilatce serdeczne gratulacje oraz przekazał na ręce znanego kapelmistrza Wiesława Drygały pamiątkowy kryształ i podziękowanie.

DSCF4074 - 100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

Uroczystość uświetniły także występy dwóch zaprzyjaźnionych orkiestr: Orkiestry Dętej ZGH Bolesław pod dyrekcją Jerzego Sojki oraz Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic pod dyrekcją Mariusza Mazura. Wydaje się, że orkiestry dęte nie przeminą i będą nadal poszerzać repertuar i cieszyć swym niepowtarzalnym brzmieniem kolejne pokolenia. jako że w olkuskiej orkiestrze trzydzieści procent muzyków stanowi młodzież. Następnie przybyli goście obejrzeli przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury prezentację, przypominającą historię, sukcesy i niezapomniane występy olkuskiej orkiestry.
Na koniec, nagrodzona rzęsistymi brawami, wystąpiła Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta. Grała jak zwykle przepięknie i podobnie jak orkiestra ZGH zachwyciła wszystkich solistą.

DSCF4021 - 100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

Po części artystycznej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, po czym wszyscy udali się do do stołu, gdzie królował ogromny, jubileuszowy tort, który wspólnie zaczęli kroić Burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrygent Wiesław Drygała. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego życzę Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej kolejnych stu lat, a nawet więcej!

DSCF4213 - 100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “100-lecie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *