100 drzew na 100-lecie

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, leśnicy oraz przedstawiciele olkuskiego samorządu wspólnie posadzili drzewa w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” oraz „1000 drzew na minutę”. Sadzenie drzewek jest częścią gminnych obchodów rocznicowych „Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018”.

DSC 0080 - 100 drzew na 100-lecie

Akcja miała charakter nie tylko symboliczny, ale również praktyczny. Uczniowie mieli okazję osobiście posadzić drzewka oraz dowiedzieć się wielu interesujących aspektów związanych z ekologią i pielęgnacją drzewostanu – komentuje dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak – Młodzież bardzo chętnie włączyła się we wspólną akcję i muszę przyznać, że wszyscy uczestnicy wykonali zadanie bardzo dobrze. Uczniowie będą mogli doglądać swoich drzew przy okazji spacerów czy wycieczek rowerowych przez długie lata – dodał nadleśniczy Nadleśnictwa Olkusz Marcin Polak.

DSC 0053 - 100 drzew na 100-lecie

Pracownicy Nadleśnictwa Olkusz pokazali, w jaki sposób należy prawidłowo sadzić drzewa i chętnie opowiadali o tym, w jaki sposób będą dbać o uprawę. Jej lokalizacja nie była przypadkowa. Na wskazanym przez Nadleśnictwo terenie w ubiegłym roku przeprowadzona była planowa wycinka drzew, które osiągnęły dostateczny wiek. Symboliczny jest fakt, że w miejscu przeszło 100-letnich drzew olkuska młodzież w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zasadziła nowe drzewa, które będą rosły przez przynajmniej 100 kolejnych lat. Akcję „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” zorganizowali Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Nadleśnictwo Olkusz oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu, przy współpracy z radnym Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciechem Ozdobą.

DSC 0018 - 100 drzew na 100-lecie

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *